

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 1 MΩ |
Stock: 28003
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.05130 | $0.51300 |
| 50 | $0.04519 | $2.25950 |
| 100 | $0.04273 | $4.27300 |
| 500 | $0.03752 | $18.76000 |
| 1000 | $0.03558 | $35.58000 |
| 3000 | $0.03478 | $104.34000 |
| 5000 | $0.03399 | $169.95000 |
